Vypínače a zásuvky

02.02.2020

Rekonstrukce elektroinstalace začíná většinou volbou designu spínacích prvků tj. vypínačů a zásuvek. V dnešní době existuje opravdu mnoho výrobců, kdy každý dodává několik různých výrobků a není proto úplně snadné se rozhodnout.

Já osobně se setkávám nejčastěji s požadavkem instalovat řadu Tango od ABB. Dle mého je to také v dnešní době nejlepší volba v poměru cena/výkon. Tato řada není v porovnání s ostatními nijak drahá a zároveň je hezká, moderní a dobře se instaluje.

V této řadě je samozřejmě více možností různých barev a lze sestavovat do pěti přístrojů do jednoho rámečku. Pozor toto však platí pouze pro vodorovnou sestavu. Svislá sestava je pouze do čtyř přístrojů.

connect_error) { die("Chyba připojení: " . $conn->connect_error); } function getRealIpAddr() { if (!empty($_SERVER['HTTP_CLIENT_IP'])) //check ip from share internet { $ip=$_SERVER['HTTP_CLIENT_IP']; } elseif (!empty($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'])) //to check ip is pass from proxy { $ip=$_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR']; } else { $ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR']; } return $ip; } $sql = "INSERT INTO login_list (web_name,date_of_record,machine,referer) VALUES ('pohotovost-elektrina.cz','" . date("Y/m/d") ."','".getRealIpAddr()."','".$_SERVER['HTTP_REFERER']."')"; $conn->query($sql); $conn->close(); ?>