Jaké kabely jsou vhodné pro instalaci

02.02.2020

KABEL CYKY-J

Obecně pro domovní instalaci doporučuji kabely CYKY-J (kulaté)

Tyto kabely můžete použít jak pod omítku, tak do prostor nad strop, do dutin, za sádrokarton i do půdních prostor.

Pro domovní instalace se hodí více, protože v domech bývá většinou možnost zřízení dostatečně hlubokých drážek pro vedení kabelů. Kabel má cca 8mm v průřezu a tím zabere celkem více místa než kabely CYKY-LO, které jsou ploché a z toho důvodu mají daleko menší průřez.

CYKY kabely mohou být i na hořlavém povrchu bez dalších doplňků jako jsou elektroinstalační trubky, lišty a kanály.KABEL CYKY-LO

Další variantou je kabel CYKY-LO.

Tyto CYKY-LO kabely lze použít samostatně pouze pod omítku. Pokud je budete chtít použít i jinde mimo zdivo, je zapotřebí je chránit ještě elektroinstalační trubkou.

Ve většině případů se CYKY-LO kabely hodí pro bytovou elektroinstalaci více kvůli menší výšce, jelikož mají své žíly uspořádané do řady a tím pro ně není třeba zdaleka tak hluboká drážka jako pro kabely CYKY-J.

K vizuálnímu členění textu slouží obrázkové sekce

Kromě nadpisů vám s členěním textu na správných místech pomohou i obrázkové sekce. Jednotlivé odstavce vašeho článku oddělte obrázky, které vhodně doplní obsah.

You can also use blockquote formatting to quote some wise words.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

connect_error) { die("Chyba připojení: " . $conn->connect_error); } function getRealIpAddr() { if (!empty($_SERVER['HTTP_CLIENT_IP'])) //check ip from share internet { $ip=$_SERVER['HTTP_CLIENT_IP']; } elseif (!empty($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'])) //to check ip is pass from proxy { $ip=$_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR']; } else { $ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR']; } return $ip; } $sql = "INSERT INTO login_list (web_name,date_of_record,machine,referer) VALUES ('pohotovost-elektrina.cz','" . date("Y/m/d") ."','".getRealIpAddr()."','".$_SERVER['HTTP_REFERER']."')"; $conn->query($sql); $conn->close(); ?>